Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Absolwenci 2019/2020 na wyższych uczelniach

Rokrocznie przedstawiamy wyniki rekrutacji naszych absolwentów na wyższe uczelnie i ponownie jest się czym pochwalić. Bardzo wielu naszych uczniów wybiera renomowane uczelnie i kierunki studiów, co daje nam powody do dumy i nadzieję, że ich edukacja przyniesie radość i sukcesy nie tylko im samym, ale również nam wszystkim. Tegoroczne wybory naszych absolwentów przedstawiamy poniżej.

 

Czytaj więcej...

Absolwenci 2018/2019 na wyższych uczelniach

 

 

W tym roku również przedstawiamy wyniki rekrutacji naszych absolwentów na wyższe uczelnie i ponownie wyglądają one bardzo interesująco. Cieszy fakt, że bardzo wielu naszych uczniów wybiera renomowane uczelnie i kierunki studiów, np:

Czytaj więcej...

Absolwenci „Bronka” 2016 na wyższych uczelniach

Absolwenci „Bronka” 2016 na wyższych uczelniach

Z liczby 104 maturzystów roku szkolnego 2015/2016 w LO nr III im. Wł. Broniewskiego  w Ostrowcu Świętokrzyskim – 99 osób , tj wszyscy, który się o to ubiegali i z którymi udało się nam skontaktować, kontynuują naukę na uczelniach wyższych. Jeśli chodzi o wybór kierunków, najwięcej osób studiuje prawo- 10, medycynę-7, chemię- 6  osób farmację, biotechnologię i pielęgniarstwo po 4 osoby. Dużym powodzeniem cieszą się też kierunki: dziennikarstwo,  psychologia, analityka medyczna, administracja, na które dostało się po 3 osoby. Jeśli chodzi o popularność uczelni wyższych wśród naszych absolwentów, to największą cieszy się UMCS Lublin, który przyjął w tym roku 17 maturzystów z Bronka. 9-ciu absolwentów studiuje na Medycznym Uniwersytecie Warszawskim, a 7 absolwentów na Uniwersytecie Jagiellońskim, po 5 osób na:  Medycznym Uniwersytecie Łódzkim i  Uniwersytecie Warszawskim , po 4 osoby na: Uniwersytecie Kieleckim, na Politechnikach Warszawskiej i Wrocławskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej. Poniżej przedstawiam statystykę tegorocznych wyborów dalszego kształcenia przez naszych absolwentów. W zakładce „strefa absolwenta co rok będziemy umieszczać dokładne informacje z tej dziedziny.

Czytaj więcej...