Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ewa Pietrzykowska- uczennica „Broniewskiego” – W gronie „ Siedmiu wspaniałych”

Zakończyła  się właśnie IV edycja organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach konkursu „Siedmiu wspaniałych”, którego celem jest wyłonienie rokrocznie  siedmiu najlepszych sportowców, którzy choć są jeszcze w wieku szkolnym, już zostali mistrzami Polski, Europy lub Świata w jakiejś dziedzinie sportowej.W tym roku Gala  Finałowa plebiscytu odbyła się 8.01.2016 r w Kielcach, a nasza uczennica wraz z dyrektorem szkoły R. Wardą odebrała z rąk wicekuratora G. Bienia nagrodę za swoje sukcesy sportowe w roku 2015 i znalazła się tym samym, jako jedyna uczennica szkoły ponadgimnazjalnej z Ostrowca w gronie „siedmiu wspaniałych”.

Gala był a bardzo okazała, gdyż zostali na niezaproszeni wszyscy laureaci z lat ubiegłych, a miło nam przypomnieć, że poprzedniczka Ewy w tym konkursie była również nasza uczennica Oliwia Czupryńska- bardzo utytułowana w Polsce, Europie i na Świecie bilardzistka. Ewa Pietrzykowska trenuje kick-boxing, za swoje sukcesy jest powołana do kadry narodowej tej dziedziny sportu. Chociaż trenuje dopiero od trzech lat, osiąga mnóstwo sukcesów w zawodach organizowanych w Polsce i na Świecie, np.: w Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, na Węgrzech…W roku 2015 zdobyła Mistrzostwo Europy, trzykrotnie Mistrzostwo Polski w różnych kategoriach Kick-boxingu,  raz wicemistrzostwo Polski i 2 złote medale na zawodach międzynarodowych. Od roku 2013 do 2015 była już Mistrzynią Świata, zdobyła Puchar Świata, Wicemistrzostwo Europy, czterokrotnie Mistrzostwo Polski i dwukrotnie Puchar Polski.Mimo tych wszystkich sukcesów jest bardzo miłą i lubianą dziewczyną, a ponadto bardzo dobrą uczennicą klasy matematyczno-fizycznej, która zarówno pierwszą, jak i druga klasę skończyła z wyróżnieniem, zdobywając jeszcze sukcesy w konkursach matematycznych i Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Obecnie Ewa przygotowuje się do matury, a my trzymamy kciuki, by i ten sprawdzian życiowy zakończył się dużym sukcesem i dał jej wstęp na wymarzone studia ( chociaż oczywiście chciałoby się takiego ucznia zatrzymać jeszcze choć na rok w szkole.). Gratulacje

  • DSC02663
  • DSC02664
  • DSC02665
  • DSC02670
  • DSC02675