Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki sukces najmłodszych uczniów Broniewskiego

Wielki sukces odnieśli uczniowie Broniewskiego w tegorocznej edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Szkoła wystawiła II zespoły.
I zespół wystartował w Bloku A - "Innowacje Techniczne" w kategorii "Pomoce Dydaktyczne". Kamila Kurian z klasy 1d i Natalia Krupa z kl.3d zaprezentowały pracę na temat: "Aromaterapia - czyste i ekologiczne źródła zdrowia". Praca ta zdobyła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i została skierowana do eliminacji centralnych. Tam uczennice zostały laureatkami, zapewniając sobie tym samym indeksy na wszystkie uczelnie techniczne, a także na wydziały lekarskie uczelni medycznych, np. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. O takim osiągnięciu można marzyć, ponieważ uczennice, będąc jeszcze w szkole średniej, zapewniły sobie drogę na wyższe uczelnie i do tego bardzo renomowane. Uczennice pracowały przy merytorycznym wsparciu dyr. Liceum Ogólnokształcącego p. Roberta Wardy i nauczycielki chemii w tym liceum p. Barbary Cecot. II zespół, który pracował pod kierunkiem nauczycielki chemii, p. Doroty Kamińskiej, zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i brał udział w eliminacjach centralnych. Uczniowie:
Aleksandra Mruk z kl.2d i Dominik Płaza z kl. 2d przedstawili pracę na temat:”Fitoekstrakcja jako metoda usuwania metali ciężkich z gleby”.


Nauczycielom i uczniom gratulujemy wielkiego osiągnięcia.

Nie jest to koniec sukcesów naszych uczniów. Natalia Baka, uczennica klasy 1d również brała udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wystartowała w Bloku B - "Wynalazczość". Uczennica zajęła I miejsce w województwie, kwalifikując się tym samym do eliminacji centralnych. Ten etap olimpiady odbędzie się w dopiero w czerwcu, ale już trzymamy kciuki za sukces. Trzeba też przypomnieć, że tegoroczne maturzystki naszego liceum: Agata Żak i Wiktoria Kolasa spokojnie podchodziły do egzaminu maturalnego, bowiem indeksy zapewniły sobie już w klasie II. Również były laureatkami wymienionej wyżej olimpiady.
Tak wielkich sukcesów można pozazdrościć, a na pewno należy pogratulować uczniom i ich opiekunom.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2018_2019/Olimp_wyn