Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

W dniu 14 marca 2019 roku w Kielcach odbyły się eliminacje okręgowe "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Nasze uczennice odniosły ogromny sukces. Kinga Wielgus zajęła I miejsce, a Agnieszka Orłowska IV.  Eliminacjom towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ zadania testowe okazały się znacznie trudniejsze niż w roku ubiegłym. Regulamin olimpiady przewiduje, że trzy pierwsze miejsca przechodzą do następnego etapu.  W eliminacjach centralnych reprezentować nasz region będzie Kinga Wielgus.

 

Nad uczniami opiekę sprawuje nauczyciel historii Anna Budzeń. Konkurs "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i finału w Poznaniu. Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na trzydniową wizytę studyjną, podczas której uczestnicy będą brali udział między innymi w warsztatach tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych oraz zwiedzaniu miejsc związanych z historią lat 1970-1990. Nabyte umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Finał odbędzie się na początku czerwca w Poznaniu. Trzymamy kciuki i życzymy Kindze powodzenia.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2018_2019/Olimp_sol