Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Klatka” tomik poetycki licealistów Broniewskiego

Właśnie opuścił drukarnię tomik poetycki licealistów Broniewskiego, w którym zadebiutowali młodzi poeci: Miłosz Olszański, Bartosz Sałapski, Oliwia Szymczyk i Klaudia Zdrojkowska. Wydany został dzięki pasji kilku nauczycieli humanistów, którzy dali młodym ludziom odwagę do podzielenia się własnym odbiorem i przeżywaniem świata: Ewie Wyjadłowskiej, Bożenie Jagiełło, Annie Budzeń, Szymonowi Pająkowi. Dyrekcja szkoły, p. R. Warda i p. Ewa Dobrowolska wspierała młodych artystów tworzeniem możliwości do powstania tego tomiku.

Wydanie „Klatki” jest wielkim osiągnięciem humanistyki Broniewskiego, zwłaszcza w czasach, w których o poezji mówi się niewiele – przecież nie jest ona w cenie. A jednak wspomniany tomik poetycki to świadectwo odwagi mówienia o świecie w sposób wrażliwy i delikatny. To niezwykle dojrzały zapis jego odbioru w wielu kształtach i na wielu płaszczyznach. Zapis doświadczania rzeczywistości w jej najdrobniejszym szczególe, trudności w jej akceptacji i rozczarowania. To świadomość wartości, które tracą na swoim znaczeniu, a których tak bardzo mimo wszystko potrzebujemy i poszukujemy: dobra, sumienia, odpowiedzialności. To wreszcie mówienie szeptem o własnej wrażliwości, o sobie, o własnych pragnieniach i zawiedzionych nadziejach. O przemijaniu, odchodzeniu, samotności. I mimo wszystko o fascynacji światem.

  • t1
  • t2