Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta uczniów i nauczycieli z liceum Saint Joseph z la Roche we Francji

m13 kwietnia 2013, z 10-dniową wizytą, przyjechali do Ostrowca uczniowie i nauczyciele z liceum Saint Joseph z la Roche we Francji. Liczna, bo 30-osobowa grupa uczniów mieszka w rodzinach swoich polskich rówieśników z LO Nr I i LO Nr III. Z LO Nr I przyjmują gości: Wioletta Kaczor, Aleksandra Mroczek, Anna Szczerbińska,  Joanna Paszko, Krystian Przysiwek, Anna Malinowska, Patrycja Podczasi, Katarzyna Cielebąk, Sandra Gozdur, Agata Kaczor, Marta Prokop, Karolina Sobieraj,

Daniel Janowski, Marta Pasternak, Mateusz Matyjasek, oraz absolwentka naszej szkoły Jagoda Paradowska, a z LO nr III: Izabela Mazur, Justyna Bugajska, Ewelina Włodarczyk, Barbara Kosmala, Magdalena Surowiec, Karolina Szeląg, Karolina Skit, Karolina Kasicka, Katarzyna Glanda, Weronika Waliszewska, Magdalena Kośla, Wiktor Wąsicki, Kinga Pastuszka i Magdalena Kapturkiewicz.
Pomocą służą nam również ubiegłoroczni absolwenci LO NR I: Olga Kosiarz i Kuba Kotarski, oraz z LO Nr III -  Aleksandra Iskra.
Uczniowie mieli okazję poznać się wcześniej drogą mailową i na Facebooku. W programie pobytu wizyta w szkołach, wspólnie spędzony dzień na lekcjach ze swoimi korespondentami, zwiedzanie Ostrowca, piekarni opłatków w Bodzechowie, popołudnie w Bałtowie, wizyta w firmie francuskiej w Starachowicach, wyjazd na wycieczkę do Sandomierza, Krakowa, Oświęcimia, Wieliczki, Warszawy, Żelazowej Woli i weekend w rodzinach.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012_13/fr_wizyta

Tak bogaty program, to nie tylko okazja do zwiedzania naszego kraju, ale również możliwość doskonalenia znajomości języka francuskiego i poszerzenia swojej wiedzy na temat kraju partnera, obyczajów, kuchni i życia codziennego. I oczywiście możliwość znalezienia nowych przyjaciół.