Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Karnawał w Gennevilliers 2010

mRok 2010 to kolejne wyzwanie dla utalentowanej artystycznie i znającej język francuski młodzieży z „Bronka”. Tym razem zaproszenie przyszło z bliźniaczego miasta Gennevilliers, które co trzy lata w czerwcu organizuje swój karnawał przybierający postać ulicznej parady. Uczniowie przygotowali na tę imprezę polskie tańce narodowe poloneza i krakowiaka.

Gdy w styczniu rozpoczynały się próby do tego przedsięwzięcia zgłosiło się ponad 50 chętnych. Miejsc było jedynie 12, więc opiekunki grupy p. Grażyna Chudzińska  i p. Alicja Samot musiały dokonać ostrej selekcji biorąc pod uwagę zdolności taneczne, zapał do ćwiczeń i oczywiście umiejętności językowe.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_10kar


„Wcześniej nie mieliśmy kontaktu z takimi tańcami – mówi Patrycja Szałapska. Na początku mieliśmy trochę obaw i było ciężko, szczególnie z hołubcami”
„Nie wstydziliśmy się uczyć tych tańców – zapewniają Bartek Zakrzewski i Michał Madej. To nasza tradycja i mamy okazję pokazać ją za granicą”.
Występ młodzieży odbił się szerokim echem wśród mieszkańców Gennevilliers, a opiekunki i reprezentujący władze miasta wiceprezydent Jarosław Górczyński zebrali wiele pochwał i gratulacji pod jej adresem.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_10kar/01

 

Pobyt w Gennevilliers był również doskonałą okazją do zwiedzenia stolicy Francji i jej najważniejszych zabytków takich jak Wieża Eiffel`a, bazylika Sacré – Coeur, katedra Notre Dame czy cmentarz Père Lachaise.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://smtp.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_10kar/02